Асоціація випускників Малої академії наук об’єднає молоду еліту України

01.09.2011

 

 

   На сьогоднішній день понад 200 тисяч школярів охоплені діяльністю Малої академії  наук України. А скільки учнів уже пройшли через її наукове горнило! Сьогодні випускники  МАН починають формувати не тільки наукову, але й бізнесову, політичну, культурну еліту  держави. Об’єднати цю перспективну молодь, захистити її права та інтереси, створити  умови для самореалізації – така мета новоствореної Асоціації випускників Малої академії наук. Про розбудову та подальшу діяльність організації розмовляємо з її виконавчим директором Євгеном КУДРЯВЦЕМ.

-           Євгене, перед тим, як створити й очолити Асоціацію випускників МАН, ти сам пройшов шлях від учня – члена МАН до випускника. Розкажи про свій досвід у Малій академії наук.

- МАН для мене – дуже важлива частина життя. Ця течія, можна сказати, «захопила» мене у 9 класі, коли навчався у Білгород-Дністровському НВК. Викладач з фізики запропонував мені написати наукову роботу. Паралельно я вже працював над роботою з математики. Так вийшло й надалі: і в 9, і в 10, і в 11 класі щороку писав дві роботи з різних предметів. На конкурсі доводилось захищатися одночасно в двох секціях. У 9 класі посів друге місце в області з фізики. Успіх надихнув мене, інаступного року я повторив цей результат уже зі своїм математичним дослідженням. Та найвищий результат я тоді показав у секції «Експериментальна фізика», ставши переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів МАН. Протягом року отримував Президентську стипендію.

В 11 класі пощастило зробити «дубль»: до фінальної частини змагань пройшов і з фізики, і з економіки. Це був дійсно-таки «гарячий тиждень», адже конкурсні змагання в обох секціях проходили одночасно. Добре, що мені дозволили скорегувати графік, але все одно трохи важко: приміром, з 9-ї до 12-ї – контрольна з математики в економічній секції, а з 13-ї до 17-ї – контрольна з фізики. У підсумку я став призером всеукраїнського конкурсу зі своєю «фізичною» роботою.

-           Нещодавно ти вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка на спеціальність «міжнародна економіка». Не важко поєднувати навчання з громадською діяльністю?

-           Громадська робота приваблювала мене вже давно. Я був президентом свого ліцею, згодом очолив міську раду учнівських лідерів. А коли вступив до університету і приїхав до столиці, перший тиждень в мене була така невеличка депресія. Приходив додому по обіді і просто не знав, куди себе подіти. Річ у тім, що навчання забирає не так багато часу, якщо ти пройшов школу Малої академії наук. Уже вмієш вибирати головне, тому конспект пишеш не 5 годин,а лише годину. Формулювати думки, висновки після конкурсних захистів набагато простіше. Ти знаєш, що таке серйозний підручник  (бо  МАНівці пишуть роботи за університетськими підручниками), звикаєш до стилю викладу професорів , а не шкільних учителів. Тобто ти вже є більш-менш сформованою в науковому плані людиною. Тому стає простіше і з’являється вільний. У школі я спрямовував дозвілля на різні суспільні речі. І тут, недовго думаючи, пішов до студентського парламенту й кажу: «Дайте щось робити». Вони трохи здивувались, але запропонували ділянку роботи. Протягом року мені вдалося реалізувати кілька серйозних проектів. Наймасштабнішим з них був Міжнародний форум студентського самоврядування, на якому зібрались близько 150 учасників з 45 вузів світу. І от нещодавно я став першим заступником голови студентського парламенту економічного факультету й почав займатися Асоціацією випускників МАН.

 

-           Окресли, будь ласка, напрямки діяльності Асоціації. Чим плануєте займатися, з ким будете співпрацювати?

-           Асоціація випускників Малої академії наук об’єднає всіх нинішніх і колишніх МАНівців: школярів, студентів, а також людей, які вже пройшли етап становлення і  чогось досягли у житті. Перш за все, хочемо «взяти шефство» над учнями, які ще навчаються в Малій академії наук. Наприклад, якщо комусь не вдалося вибороти призове місце на конкурсі МАН у 9 чи 10 класі, старші товариші зможуть підказати, на що варто звернути увагу, що можна підкорегувати в роботі, щоб наступного разу виступити краще.

Наша організація концентруватиметься не лише на наукових проблемах. Випускники МАН – багатогранні особистості, вони виявляють просто шалену активність у суспільному житті, будь то культура, мистецтво, спорт, освіта чи соціальна політика: море нових ініціатив, оригінальних ідей, потрібних проектів. Будемо допомагати їм усе це реалізовувати. Ще один напрямок – співпраця з випускниками, які вже твердо стоять на ногах, досягли успіху в тій чи іншій сфері діяльності. Плануємо створити клуби спілкування з такими VIP-людьми. Вони зможуть поділитися досвідом, допомогти молодшим колегам у творчому, науковому плані, у виборі професії, скерувати їх на правильний шлях. Ми позиціонуємо себе як повноцінна функціональна структурна одиниця громадського сектору. МАНівці мають власну точку зору щодо актуальних подій, уміють захищати свою життєву позицію, боротися за справедливість. Тому наша організація виступатиме своєрідним «громадським рупором». У планах – відстоювання суспільної думки з важливих питань, створення робочих груп з обговорення нових ініціатив. До складу цих груп будуть запрошені експерти, науковці, громадські й молодіжні лідери, що надаватимуть конкретні пропозиції, здійснюватимуть громадську оцінку. Усі зауваження оформлюватимуться у вигляді офіційних звернень та інформаційних запитів від Асоціації випускників МАН. Мала академія наук – це те середовище, яке робить людину кращою, формує зі звичайного учня особистість. Спілкуючись з МАНівцями, ти розумієш, що вони інші, їх дійсно змінила ця атмосфера. Ці юнаки й дівчата вміють ставити мету і досягати її, бачити перешкоди та долати їх, відстоювати власну думку. Мала академія наук дійсно робить дуже багато для нас, і ми, в свою чергу, маємо цінувати і не втрачати те, що вона нам дала. Тож ми запрошуємо абсолютно всіх МАНівців долучитися до створення Асоціації випускників, до розробки організаційної, інформаційної структури, формування стратегії і тактики діяльності організації. Ми хочемо створити відкриту систему для реалізації кожної молодої людини, без жодних вікових обмежень. Навіть якщо ви ще навчаєтесь у школі, але маєте цікаві ідеї і прагнення їх реалізувати – ласкаво просимо до нашої команди!

Тетяна Алєксандрова

<< Повернутись