Довгий Станіслав Олексійович

 

Станіслав Довгий народився 23 липня 1954 р. у с. Ганно-Требинівка Устимівського району Кіровоградської області. Тривалий час жив у селі, спочатку на Кіровоградщині, а потім на Чернігівщині.

По закінченню школи С. Довгий вступив на механіко-математичний факультет Київського державного (нині національного) університету ім. Т.Г.Шевченка. Розпочав трудову діяльність у Київській середній школі № 6, потім - в Інституті автоматики Міністерства приладобудування засобів автоматизації та систем управління СРСР.

У подальшому працював в Інституті гідромеханіки НАН України, де пройшов шлях від аспіранта до завідувача відділом.

З перших днів аварії на ЧАЕС С. Довгий працює в складі робочої групи НАН України з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Під керівництвом С. Довгого була створена організаційно-технічна система ОТС "Інформ-Чорнобиль", яка стала базовою для Мінчорнобилю України.

Президент Малої академії наук України (з 2000 р.).

С. Довгий є автором понад 240 наукових робіт, в тому числі 40 винаходів, 28 монографій та підручників.

Сфери наукової діяльності: геодинаміка навколишнього середовища, обчислювальна математика, гідродинаміка, аеродинаміка, інформаційно-комунікаційні технології, зокрема ГІС-технології для картографії, космічне землезнавство.

Зі студентських років С. Довгий активно займається виховною і педагогічною роботою (має 25 років педагогічного стажу в провідних вишах країни, а також Франції, Польщі, Малайзії та Росії).

Державний службовець 1-го рангу. Член Президії НАН України (з 1997 р.), член Президії ВАК України (1998-2000 рр.). Член колегії Державного комітету зв’язку та інформатизації України (з 2002 р.), член Комісії з організації технологічних парків та інноваційних структур інших типів (з 2003 р.), член Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки (з 2006 р.). 

Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Верховної Ради України.

Малій планеті №12189 Сонячної системи присвоєно ім'я "Довгий".


Вступ до асоціації Видатні випускники академії ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РЕГІОНІВ